Kā izvēlēties sniega frēzi?

Sniega frēze
Uzsnidzis sniegs nav dabas katastrofa, ja esi gatavs.

Sniega pūtējs jeb sniega frēze ir vērtīgs palīgs prātīgam un praktiskam mājas īpašniekam. Izvēloties sniega pūtēju, ir svarīgi domāt par savām vajadzībām un ierīcēm iespējām. Salīdzināt tās un izvēlēties to, kas atbilst visvairāk. 

Nozīmīgi rādītāji, izvēloties sniega pūtēju

Pirmkārt, sniega pūtēji var tikt iedalīti atkarībā no dzinēja veida – elektriskā, akumulatora un benzīna dzinēja. Pirmie divi ir piemēroti mājsaimniecībām, kur tīrāmā platība ir neliela. Akumulatora sniega pūtēju priekšrocība ir tāda, ka nav vadu un to var pārvietot bez ierobežojumiem. Nopietni jāizvērtē ierīces motora jauda un jādomā, vai plānojat tīrīt vieglu nupat sasnigušu sniegu no celiņiem ap māju vai arī smagākas apsalušas sniega kaudzes pie autoceļiem. 

Frēžu modeļi, kas pieejami kā atsevišķas tehnikas vienības, aprīkoti ar vienpakāpes, divpakāpju vai trīspakāpju sniega izmešanas sistēmām. Vienpakāpes sniega frēzes ir vismazākās un ar tām var notīrīt lielākoties tikai vieglu, tikko uzsnigušu sniegu.

Sniega pūtējus iedala arī vienas, divu un trīs pakāpju pēc sniega izmešanas sistēmas sarežģītības. Pakāpju skaits norāda uz sniega izmešanas sistēmas sarežģītību. Vienapakāpes sistēmas ierīces ir pašas mazākās un ar tām var tīrīt mazākus sniega apjomus. Divpakāpju un trīspakāpju sniega frēzes ir jaudīgākas, lietošanā ērtākas un ar vairāk sniega nažiem pie sniega savākšanas. 

Lielākoties sniega pūtējiem ir regulējams darba augstums, lai būtu ērtāk tīrīt dažāda biezuma sniega segas. Lai nesaskrāpētu tīrāmo virsmu un frēze vieglāk slīdētu, ieteicams izvēlēties iekārtu, kuras apakšējā daļa aprīkota ar plastmasas plāksnēm.

Jauda un ērtības ar papildu aprīkojumu

Sniega pūtēju cenu ietekmē aksesuāru un papildus iespēju piedāvājums. Piemēram, dažiem pūtējiem ir stūres pastiprinātājs, kas nodrošina lielāku manevrēšanas spēju. Iebūvēts apgaismojums dod iespēju strādāt tumsā. Daži pūtēji tiek iedarbināti ar starteri. Apsildāmie rokturi padara darbu ērtāku, jo rokas būs siltas.

Vienkāršiem sniega pūtējiem ir parasti riteņi, labākajiem –  kāpurķēdes. Vissvarīgākā priekšrocība pēdējiem ir – nodrošināt labāku saķeri un ļaut pārvietot lielāku sniega apjomu, jo parastie riteņi sāk griezties ap savu asi, ja sastopas ar nopietnāku pretestību.

Sniega pūtēja sniega mešanas attālums ir atkarīgs no ierīces jaudas, iestatījumiem un sniega svara. Jaudīgākās sniega frēzes var aizmest sniegu līdz 15 metru lielam attālumam.  Augstas kvalitātes mašīnas ir aprīkotas ar sniega mešanas kontroli, no kā jūs varat mainīt slīpuma leņķi un iestatīt, vai sniegs tiek izmests augstāk vai zemāk. Vienkrāršākajām ierīcēm to var izdarīt manuāli, mainot izmešanas leņķi.

Sniega mešanas attālums ir atkarīgs no vairākiem parametriem

Ieteikumi sniega pūtēja lietošanai

Sniega metējs ir ierīce, tāpat kā jebkura cita, un tai nepieciešama regulāra apkope. Noteikti pārbaudi eļļas līmeni un pārliecinies, ka mašīna darbojas pareizi un droši. Pirms pirmās lietošanas reizes ir vērts izlasīt rokasgrāmatu, jo katram produktam ir savas īpatnības, kas jāņem vērā. Lai sniega pūtējs darbotos ilgi, ir svarīgi, vēl pirms sniega uzsnigšanas, sakārtot dārzu un celiņus, noņemt dārza dekorus, kas var bojāt sniega pūtēju. Protams, ir vērts atcerēties, ka pūtējs ir domāts darbam pieaugušajiem, un bērni un mājdzīvnieki jātur drošā attālumā no darba vides.
Sniega frēze jāiztīra tūlīt pēc darba un jānoņem sniegs no detaļām, lai tās nebojātu. 

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.