Kādu dīvānu vai dīvāngultu izvēlēties?

Dīvāns
Kāds dīvāns vajadzīgs Tev?

Dīvāna iegāde ir diezgan nopietns lēmums, kas saistīts ar naudas ieguldījumu. Tas nozīmē, ka, lai izdarītu izvēli, būtu labi padomāt par to, ko izvēlēties un noderēs arī padziļinātas zināšanas.

Daudzi izvēlas dīvānu, kas atbilst istabas krāsu paletei vai pietiek ar spriedumu “Man patīk”. Citi cilvēki domā, ka ļoti labi zina, ko paši vēlas, tomēr veikalu piedāvājums mēdz ieviest savas korekcijas. Ne viss, ko iedomājamies, eksistē, un brīdī, kad jāizvēlas starp vairākām līdzīgu dīvānu modeļu alternatīvām, var diezgan ātri apjukt. Padalīsimies ar padomiem, kas ļaus izvēlēties to, ko tiešām vēlies.

Mērķis

Sāksim ar jautājumu, kā izmantosiet savu jauno dīvānu? Ja vēlaties, sēžot dīvānā, skatīties televizoru, dīvāns būs jānovieto pretī TV ekrānam. Cik lielam dīvānam pietiks vietas? Ja vēlaties dīvānu, kas visai ģimenei būs vieta, kur satikties un kopīgi pavadīt brīvo laiku, tam ir jābūt diezgan lielam dīvānam ar spilveniem, lai visi kopā ērti varētu izbaudīt vakarus. Ja Tev ir aktīvs dzīvesveids, kompakta dzīvesvieta un mājās ierodies vēlu, noderēs dīvāns, ko ātri un ērti varētu pārveidot par gultu, kad ierodies pārlaist nakti.

Stūra dīvāns lieliski iederas plašās telpās, kur to iespējams izmantot par istabas sadalītāju dažādās zonās, piemēram, atdalot dzīvojamo zonu no pusdienošanas daļas.

Corner couch
Stūra dīvāns plašā telpā

Noapaļota dizaina dīvāni vairāk paredzēti mazākām istabām, kur draugi tiekas uz filmu vakariem.

Round sofa with design
Ērts dīvāns nelielām telpām

Dīvāna rāmis jeb karkass

Dīvāna karkass un tā kvalitāte ietekmē preces dzīves ilgumu. Mīkstāka koka rāmis ātrāk izļodzīsies un detaļas sāks kustēties. Ja dīvāns tiks intensīvi izmantots, vēlams izvēlēties saplākšņa, bērza vai dižskabārža rāmi. Plastmasas detaļas būs ar mazāku izturību.

Komforts

Dīvāna dziļums vidēji ir ap 60cm, kas ir pietiekams attālums, lai varētu sēdēt cilvēki ar garām kājām, bet arī cilvēki ar īsākām kājām justos komfortabli. Pieejami dīvāni ar dažādiem dziļumiem, tāpēc ir svarīgi saprast, kas der vislabāk tieši Tev. Ja dīvāns pārsvarā paredzēts atpūtai, tā platumam būtu jābūt vismaz 62cm.

Dīvāna standarta augstums ir 45 – 50cm. Vai jutīsies komfortabli, sēžoties dīvānā ar šādu augstumu. Vai dīvāna garumam ir kāda nozīme? Protams, ja vēlies tajā izstiepties un kādreiz gulēt diendusu.

Nav pareizas dīvānu proporcijas, kas derētu visiem, tomēr dīvāna garumam, platumam un augstumam ir nozīme, kad izvēlies komfortablu mēbeli savai istabai.

Materiāls

Lai arī cik svarīga būtu dīvāna krāsa, kas iederas Tavas istabas interjerā, dīvāna sēdvirsmas materiālam noteikti ir izšķiroša nozīme. Ja plānots mēbeli izmantot ikdienā un sēdētāju varētu būt daudz, izvēlies izturīgu materiālu.

Ja budžetā pirkumam paredzēta lielāka summa, iespējams atrast dīvānus arī ar vilnas un lina audumu. Tomēr jārēķinās, ka dabīgie materiāli mēdz ātrāk novalkāties un zaudēt krāsu tiešā saules staru ietekmē. Tas nozīmē, ka, ja vēlies dīvānu novietot pie loga, ieteicams būtu izvēlēties dīvānu ar sintētisku audumu.

Ja ģimenē ir bērni un mājdzīvnieki, iespējams, dīvāns ar noņemamu auduma daļu būs labs risinājums, lai ilgāk saglabātu dīvānam estētisku skatu, protams, par to atbilstoši parūpējoties.

Izmērs

Paņem mērlenti un noskaidro, cik liels dīvāns ietilps plānotajā vietā. Padomā, vai dīvāns būs vienīgā sēdvieta telpā vai arī vēlies pievienot kādu krēslu un kafijas galdiņu.

Lai vairāk vizualizētu izvietojumu, atzīmē uz grīdas dīvāna izmērus un izvērtē, vai spēsi visam piekļūt un aizsniegties. Pirms dīvāna pasūtīšanas, izmēri arī durvis, kāpņutelpu un citas šaurākas vietas mājoklī, kas var ietekmēt dīvāna nogādāšanu iecerētajā vietā. Iespējams, jāizvēlas dīvāns ar noskrūvējamām kājiņām vai citām daļām, ko iespējams atdalīt, lai ienestu telpā.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.