7 svarīgi padomi, kā izvēlēties siltumnīcu internetā

Kamēr vēl par pavasari liecina tikai pirmie saules stari, laiks padomāt jau par dārza darbiem! Siltumnīcas ir dārza konstrukcijas, kas ļauj mūsu platuma grādos audzēt arī eksotiskākus augļus, dārzeņus un garšvielas.

Kā katru gadu pavasarī, siltumnīcu pieprasījums Xnet interneta veikalā pieaug vairākus desmitus reižu, jo ir īstais brīdis uzstādīt siltumnīcu savā piemājas dārziņā vai dārzā. Kā iegādāties to, kas vajadzīgs? Kā uzstādīt interneta veikalā iegādāto siltumnīcu? Kādu pārseguma materiālu un karkasu izvēlēties vai pagatavot? Tik daudz jautājumu, ka prieks sniegt atbildes.

Siltumnīca Saule
Siltumnīca – Saule. Viens no populārākajiem modeļiem Xnet interneta veikalā.

Bet – par visu pēc kārtas! Konkrēti un lakoniski.

  1. Siltumnīcu iegādāties interneta veikalā ir ērti un izdevīgi. Xnet interneta veikals sadarbojas ar lielākajiem siltumnīcu ražotājiem un izplatītājiem, lai varētu piedāvāt preces par īpaši izdevīgu cenu. Piedāvājumā ir dažādu formu polikarbonāta seguma siltumnīcas, kā arī klasiskās plēves siltumnīcas un lecektis. Vari ērti izvēlēties piegādes veidu uz norādīto adresi un kurjers jau pavisam drīz sazināsies, kad piegādāt pirkumu. Varēsi pievērsties kam daudz noderīgākam un vērtīgākam kā staigāšana pa veikaliem īstās siltumnīcas meklējumos. Pāris klikšķi un lieta ir darīta – izvēlies savu siltumnīcu šeit!
  2. Siltumnīcu uzstādīšana ir vienkārša. Siltumnīcas tiek piegādātas iepakotā veidā, bet līdzi nāk viegli saprotama salikšanas instrukcija, kas būvēšanas procesu padarīs tik vienkāršu kā bērnu spēli ar Lego klucīšiem. Visas detaļas būs glīti sapakotas un aprakstītas viegli uztveramās diagrammās, kas ļaus saprast katras skrūves un stiprinājuma vietu kopējā shēmā. Vēlams ar īpašu rūpību izturēties pret polikarbonāta seguma ruļļiem, kas noteikti būs trauslākā daļa kopējā siltumnīcas konstrukcijā.
  3. Polikarbonāta seguma siltumnīcas ir izturīgas, bet par tām noteikti ir jārūpējas. Polikarbonāta loksnes var noputēt un tā tiktu samazināta gaismas caurlaidība, kas ir viens no svarīgākajiem ražas komponentiem dažādās auga attīstības fāzēs. Tāpēc ļoti svarīgi ir notīrīt visu lieko no polikarbonāta, lai saule var sasniegt auga lapas un augļus. Ja ar laiku polikarbonāta bloki aizaug ar aļģēm, to var mēģināt tīrīt ar pretaļģu līdzekļiem, ko izmanto baseinu tīrīšanai.
  4. Temperatūras regulēšana siltumnīcā. Kas par daudz, tas par skādi- tas attiecas arī uz siltumu vai pat karstumu vasarā. Tāpēc lielā daļā pieejamo siltumnīcu modeļu durvīs ir iestrādāti atverami logi un atsevišķi iespējams iegādāties arī vēdlodziņus, kas ļauj regulēt gaisa temperatūru siltumnīcas iekšpusē. Praktiski saimnieki izvēlas automātiskas vēdināšanas sistēmas, kas derīgas visa veida un dažādu segumu siltumnīcām, nodrošinot vēdināšanas lūkas atvēršanos, kad tas vajadzīgs un pēc siltumnīcas atdzišanas lūka tiks aizvērta. Starp citu, arī laistīšanu iespējams automatizēt, padarot rūpes par topošo ražu vienkāršākas.
  5. Vai pareizi izvēlēts siltumnīcas izmērs? Ja vēlies audzēt dārzeņus un garšaugus savām un ģimenes vajadzībām , pilnībā pietiks ar siltumnīcu līdz 4m2 platībā. Profesionālai darbībai ar mērķi daļu vai visu ražu pārdot, eksperti iesaka vismaz 5 – 6 metru platas siltumnīcas, ko iespējams ērti apstrādāt. Tomēr jārēķinās, ka ar laiku var parādīties vēlme paplašināt audzēto dārzeņu un garšaugu klāstu, tāpēc, iespējams, jāizvēlas nedaudz lielāka konstrukcija vai jāizvēlas siltumnīca, kuru iespējams izveidot lielāku, vēlāk iegādājoties pagarinājumus.
  6. Plēve, stikls vai polikarbonāts? Izvēle paliek Tavā ziņā, jo tā atkarīga no vajadzības un rocības. Protams, plēves segums siltumnīcai būs lētāks nekā polikarbonāta loksnes, bet polikarbonāta izturība ir daudz lielāka un polikarbonāta siltumnīca, visticamāk, sliesies dārzā pat līdz 10 gadiem, ja vien tiks aprūpēta un ziemās notīrīta pārlieku bieza sniega sega. Stikla siltumnīcu laiks pamazām beidzas, jo moderniem materiāli ir daudz efektīvāki un izturīgāki, kā arī drošāki. Plēves biezums būs norādīts mikronos – jo mazāks mikronu skaits, jo vairāk saules gaismas tiks pie augiem, bet līdz ar to samazinās arī plēves izturība. Ja izvēlēsies plēves siltumnīcu, visticamāk, segums būs jāmaina pēc katras sezonas. Vairāk par dažādiem materiāliem siltumnīcas karkasam, atšķirībām un iespējām lasi šeit.
  7. Siltumnīcas novietojums dārzā – protams, arī kopējam skatam uz dārzu ir visai liela nozīme siltumnīcas novietojuma izvēlē. Eksperti tomēr iesaka vislabāk atrast atklātu vietu aizvējā, vēlams – ziemeļu-dienvidu virzienā, lai nodrošinātu pietiekamu saules klātbūtni, kā arī pasargātu no asākām vēja brāzmām, kas varētu apdraudēt konstrukciju. Koku un lielu krūmu tuvums var ne tikai ierobežot saules pieejamību, bet arī apdraudēt liela vēja gadījumā, jo krītoši zari var sabojāt siltumnīcas pārsegumu. Vietai ir jābūt līdzenai un stabilai, lai izvairītos no siltumnīcas konstrukcijas deformēšanās. Pirms siltumnīcas uzstādīšanas, jāsagatavo augsne un jātiek vaļā no nezālēm. Izvēloties siltumnīcas atrašanās vietu, svarīgi ņemt vērā arī ūdens un elektrības (ja vajadzīgs) pievadīšanas iespējas.
Kāda būs jaunā siltumnīca?

Ceram, ka šie jautājumi un idejas noderēs lēmuma pieņemšanā par labu īstā izmēra un materiāla izvēlei. Lai lieliskas ražas daudzu gadu garumā un prieks par lielisko izvēli Xnet interneta veikalā!

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.