Kā izvēlēties jauno velosipēdu?

Velosipēds ir videi draudzīgs transporta līdzeklis, kas iegūst arvien lielāku popularitāti pilsētas ielās un katru pavasari iedvesmo daudzus cilvēkus sportot un baudīt svaigo gaisu, kā arī izmantot šo ērto transporta līdzekli nokļūšanai uz darbu, skolu vai citās ikdienas gaitās.

Sākot velosipēdu meklēšanu, vispirms padomā, cik bieži ar to brauksi un kādā nolūkā. Vai jābrauc būs pilsētas ielās vai pa grants ceļu? Vai dosies uz veikalu vai sportosi? Vai vajadzīgs ātrums vai ērta apvidus pārvarēšana? Kad atbildēts uz šiem jautājumiem, iespējams virzīties tālāk savās izvēlēs.

Pilsētas velosipēds skaistiem braucieniem

Pilsētas velosipēds ir piemērots braukšanai pilsētas ielās, uz darbu vai iepirkties. Ar to ir ērti braukt arī tad, ja mugurā ir kleita vai kostīma bikses. Pilsētas velosipēds ir paredzēts braukšanai pa asfalta segumu, brauciens pa meža takām vai grants ceļiem nebūs tik ērts.

Bieži vien šiem velosipēdiem ir īpaši piedomāts pie dizaina un krāsu piedāvājuma, lai braucējas izskatītos īpaši eleganti. Papildiniet velosipēdu ar groziņu un zvaniņu drošībai un praktiskumam.

Hibrīdvelosipēds – kas tas ir?

Hibrīdvelosipēds jeb Kross tipa velosipēds ir universāls braucamais, kas apvieno praktiskākās pilsētas un tūrisma, kā arī kalnu velosipēdu īpašības. Tas lieliski piemērots sportiskam cilvēkam garākas distances veikšanai. Atšķirībā no pilsētas velosipēdiem, hibrīda velosipēds ir piemērots arī ceļiem bez asfalta seguma un meža takām. Hibrīda velosipēdu raksturo lielāks rāmja izmērs, pārnesumu skaits un lielāki riteņi, salīdzinot ar pilsētas un kalnu velosipēdiem, kas arī nodrošina lielāku ātrumu asfaltētos ceļa posmos un stabilitāti uz grants ceļiem.

Ja paredzēts braukt ne tikai pa pilsētas ielām, bet vēlies saglabāt velosipēda dinamikas īpašības, noteikti izvēlies kādu no hibrīdvelosipēdu modeļiem.

Kalnu velosipēds – vienmēr un visur

Kalnu velosipēds piemērots sportisku izbraucienu cienītājiem, kuri brauc pa dažādiem ceļa segumiem. Iespējams iegādāties kalnu velosipēdus pieaugušajiem un bērniem. Kalnu velosipēdi ir aprīkoti ar platām riepām un izteiktu protektoru, kas veido lielisku saķeri ar dažāda seguma ceļiem, takām, kalnos, braucot dubļos un starp celmiem. Šis divriteņa veids ir, protams, lēnāks salīdzinot ar citiem, bet stabilitāte un universālie pielietošanas veidi to noteikti kompensē, ja plānojat braukt arī ārpus pilsētas.

Šosejas velosipēds

Šosejas velosipēds – specifiskais un visbiežāk arī dārgākais velosipēdu veids, kas, galvenokārt, paredzēts sportam un braukšanai pa asfaltētiem ceļiem. Atšķirībā no kalnu velosipēda, šosejas velosipēds ir vieglāks, ātrāks un dinamiskāks. Tā riepas ir šauras un gludas, tās nav piemērotas piedzīvojumiem mežā.

Elektrovelosipēdi – papildu ērtības

Kas tas ir elektrovelosipēds? Tehniski tas ir velosipēds, kuram pievienots akumulators un elektromotors. Visādi citādi – elektriskie velosipēdi, atkarībā no izmantotā rāmja un riepām, ir paredzēti braukšanai pa dažādām virsmām un ceļu segumiem. Maksimālais ātrums, ko drīkst sasniegt šī ierīce, ir 25 km stundā.

Elektriskais velosipēds – ērti braukt bez liekas piepūles.

Elektromotoru darbina akumulators, ko iespējams uzlādēt, pieslēdzoties jebkurai rozetei. Jaudīgākie elektrovelosipēdu modeļi vari izmantot arī enerģijas rekuperācijas režīmu, kas ļauj uzlādēt akumulatoru, kad netiek izmantots elektromotors – minot pedāļus pašam. Parasti ražotājs norāda aptuvenu distanci, ko iespējams veikt ar vienu uzlādi. Šis rādītājs ir ļoti nosacīts un mainīgs, ņemot vērā braucēja svaru, vēja virzienu, ceļa segumu un citus parametrus, kas ietekmē enerģijas patēriņu.

Protams, ar elektrovelosipēdu varēsi braukt arī, kad akumulators ir izlādējies. Šādā gadījumā elektromotors nepiedalīsies kustības nodrošināšanā un uz priekšu būs jātiek ar saviem spēkiem.

VELOSIPĒDI BĒRNIEM UN PUSAUDŽIEM

Izvēloties divriteni bērnam, vairāk vajadzētu to pieskaņot bērna augumam, nevis vecumam. Bērna augšanas temps var būt atšķirīgs no vidējā un citu vienaudžu attīstības, tāpēc uz šo parametru paļauties nevajadzētu.

Kad esi noskaidrojis bērna garumu, meklē atbilstošu izmēru! Protams, bērni aug un ļoti ātri, tāpēc izvēlies velosipēdu “ar rezervi”. Protams, ar šo vienu velosipēdu bērns nevarēs braukt arī pēc 5 gadiem, bet ar to jārēķinās.

Kā izvēlēties bērnu velosipēdu?

Pirmo velosipēdu mazajam braucējam noteikti var izvēlēties ar galveno mērķi, lai bērns apgūst pedāļu mīšanas pamatprasmes un saprot, kā velosipēds kustās uz priekšu, kā arī – kā stūres kustināšana ietekmē braukšanas virzienu. Šim mērķim derēs arī pavisam vienkāršs divritenis ar papildu ritenīšiem, ko vēlāk, kad prasmes būs uzlabojušās, varēsi noņemt.

Ja mazajam ķiparam līdz divritenim vēl jāizaug un vairāk meklē alternatīvu ratiem pastaigas laikā, noteikti izvēlies kādu no trīsriteņiem, kuru varēsi stumt ērti uz priekšu, kad mazais būs noguris un pedāļu mīšana šķitīs pārāk nogurdinoša.

SKREJRITEŅI UN SKŪTERI

Daudz jautrības un lielisku iespēju pavadīt laiku draugu lokā nodrošina skrejritenis, kas var būt kā alternatīva velosipēdam. Skrejritenis būs kompakts, to varēsi ievietot arī skapī, kas nav iespējams ar velosipēdu. To ērti ielikt mašīnas bagažniekā, kad kopā dodaties tālākā pārbraucienā.

Jaunākās paaudzes skrejriteņi aprīkoti ar elektromotoriņiem un akumulatoru paku. Tie nederēs pašiem jaunākajiem braucējiem, jo prasa zināmas iemaņas līdzsvara noturēšanā, braucot arī ar lielāku ātrumu nekā tas, ko bērns spētu sasniegt saviem spēkiem. Elektriskie skrejriteņi palīdzēs veikt nelielus attālumus pat neiesvīstot. Bet tas jau ir cits stāsts un to pastāstīsim kādā citā reizē.

Kas ietekmē velosipēdu cenu?

Dārgākie velosipēdi, galvenokārt, paredzēti sporta sacensībām. Izbraucieniem dabā ar ģimeni vai braucienam uz darbu var izvēlēties velosipēdu par daudz izdevīgāku cenu.

Liela nozīme velosipēdu braukšanas īpašību un komforta nodrošināšanā ir tā rāmja ģeometrijai un materiāliem. Pareiza rāmja izmēra izvēle ir ļoti svarīga bērnu un arī pieaugušo velosipēdiem. Skaties velosipēdu izmēru tabulas šeit!

Šodien iespējams izvēlēties starp dažādu materiālu rāmjiem – metāla, alumīnija, kā arī oglekļa savienojumu, kas atšķiras ar izturību un vēl vairāk – ar velosipēda svaru.

Ja esi izvēlējies velosipēdu, atceries arī par papildu aprīkojumu. Jārēķinās ar to, ka priekšējie un aizmugurējie lukturi ir obligāti un palielina braucēja drošību. Velo-ķivere ir ieteicama visu vecumu braucējiem, jo , krītot tā pasargā no lielākam traumām. Bērniem, kuri tikai mācās braukt ar divriteni, ļoti ieteicami būtu izmantot arī citus ķermeņa daļu aizsargus, lai izvairītos no sāpīgākiem sasitumiem un brūcēm.

Pareiza apkope pagarina velosipēda kalpošanas laiku

  • Katru pavasari rūpīgi pārbaudiet bremzes un pārnesumus.
  • Ir svarīgi sekot, lai spiediens riepās būtu optimāls. Ja spiediens ir zems, tad riepa dilst ātrāk, bet ja riepa ir pārāk uzpumpēta, tad tā var viegli saplīst.
  • Velosipēda ķēde ir regulāri jātīra un jāeļļo.
  • Laiku pa laikam ir ieteicams izmantot profesionālo apkopi. Ja velosipēds tiek lietots ik dienas, tam nepieciešama biežāka apkope.

JAUNĀKIE RAKSTI

Velosipēdu rāmju izmēri – izvēlies atbilstošo!

Šosejas velosipēdi
Augums cmRāmja izmērs cmRāmja izmērs
148 – 15247 – 48XXS
152 – 16049 – 50XS
160 – 16851 – 52 – 53S
168 – 17554 – 55M
175 – 18356 – 57 – 58L
183 – 19158 – 59 – 60XL
191 – 19861 – 62 – 63XXL
Kalnu velosipēdi
Augums cmRāmja izmērs
collas
Rāmja izmērs
cm
Rāmja izmērs
148 – 15813 – 1433 – 36XS
158 – 16815 – 1638 – 41S
168 – 17817 – 1843 – 46M
178 – 18519 – 2048 – 51L
188 – 19321 – 2253 – 56XL
193 – 19823 – 2458 – 61XXL
Pilsētas velosipēdiem
Augums cmRāmja izmērs
collas
Rāmja izmērs
cm
Rāmja izmērs
1521538S
1571641S
1621743M
1671846M
1721948L
1752051L
1772153XL
1822256XL
1872358XXL

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.