Kā sakārtot ceļojuma bagāžu droši un ērti?

Kā izvēlēties labāko somu, ja plānojat doties ceļojumā ar lidmašīnu? Tā noteikti būs neliela soma vai mazs koferis, ko iespējams paņemt līdzi nedēļas nogalei Eiropā, ātram komandējumam vai neplānotai atpūtai siltajās zemēs.

Kā to izderīt? Laika maz, mantu daudz un visas vajadzīgas. Vai tiešām?

Neskatoties uz dažādiem ierobežojumiem, kas jāievēro ceļotājiem, liela daļa aviosabiedrību aizvien ir gatavas vest nelielas somas bez papildu maksas. Ceļojot ar rokas bagāžu, ir noteikti ierobežojumi, kas jāņem vērā, gatavojoties ceļojumam. Tomēr parasti ērtāk un izdevīgāk ir ceļot bez nododamās bagāžas / kofera. Izskatīsim būtiskākos principus, kā vienkāršot ceļošanu ar rokas bagāžu.

Kādi ir pieļaujamie Rokas bagāžas izmēri

Neatkarīgi no tā, vai gatavojies dažu dienu ceļojumam vai ilgākam braucienam uz ārzemēm, ceļojuma somā ir jāietilpina viss vajadzīgais, ņemot vērā stingros rokas bagāžas svara un izmēra ierobežojumus. Rokas bagāžas izmērus ir jāpārbauda pirms došanās ceļā, jo aviosabiedrībām ir atšķirīgas prasības.

Noskaidro aviosabiedrību noteiktos bagāžas ierobežojumus!

Visbiežāk rokas bagāžai ir atļauts: maksimālais augstums 50 – 60 cm, platums 40 – 45 cm, dziļums 20 – 25 cm un bagāžas svars starp 8 un 12 kg. 
Papildu rokas bagāžai daudzas aviosabiedrības atļauj lidmašīnā ņemt līdzi arī mazu rokas somiņu, mugursomu vai datorsomu.

Pievērs uzmanību, ka aviosabiedrība Ryanair ir ieviesusi izmaiņas, kas nosaka, ka lidmašīnā drīkst līdzi ņemt bagāžu, kuras izmēri nepārsniedz 40 x 20 x 25 cm. Tātad, Ryanair biļetes cenā iekļautā rokas bagāža ir maza rokas soma, datorsoma vai mugursoma, bet ceļojuma koferis, kas paredzēts kā rokas bagāža, ir jānodod par papildu samaksu. 

Iecienītā lēto lidojumu aviosabiedrība Easyjet akceptē rokas bagāžu ar izmēriem 56 x 45 x 25 cm. Svara limits nav noteikts, bet katram pasažierim ir jābūt spējīgam pacelt savu rokas bagāžu un ievietot to skapītī virs galvas.

Aviosabiedrības airBaltic noteiktais rokas bagāžas svara ierobežojumi ir līdz 8 kg un somas izmēri līdz 55 x 40 x 23 cm.

Kvalitatīvi ceļojumu koferi un ceļojumu somas ir viegli un izturīgi. Šai sezonā klienti ir īpaši iecienījuši Polijas zīmolu Puccini ar tā ilggadējo pieredzi dažādu ceļojumu somu, koferu, rokas somu un ādas aksesuāru ražošanā. Puccini piedāvāto modeļu dažādībā atspoguļojas līdzsvars starp praktisko un unikālo dizainu. Uzņēmuma dibinātājus un dizainerus iedvesmo ceļojumi, jaunu mērķu apgūšana un pasaules modes tendences.

Mūsu piedāvājumā atradīsiet arī pazīstamo Francijas zīmolu Delsey, kura izstrādājumiem ir savs unikāls rokraksts, elegance un inovatīva pieeja. No jaunākajiem zīmoliem ir vēl pārstāvēts kvalitatīvais Vācijas zīmols Travelite, iedvesmas pilns Londonas zīmols Revelation un Spāņu zīmola Benzi preces par ļoti draudzīgām cenām. Reizēm ērtāk ceļot ar mugursomu. Šai ziņā mūsu piedāvājums ir papildināts ar plašu pazīstamā zīmola Eastpak somu un mugursomu klāstu.

Vai atļauts rokas bagāžā vest šķidrumus?

Visi šķidrumi, kas tiek ienesti drošības kontrolpunktā, jāizņem no rokas bagāžas un jāuzrāda drošības pārbaudei atsevišķi no rokas bagāžas, tāpēc šķidrumu iepakošana ir rūpīgi  jāapsver. Piemēram, šampūni, balzami, lēcu šķidrumi, zobu pastas, dzērieni, smaržas un citi šķidrumi, kuru iepakojumi ir lielāki par 100 ml, nav atļauti rokas bagāžā.

Kādu ceļojumu somu izvēlēsies?

Kā šķidrumi tiek klasificēta arī visa pārtika, kas nav cieta. Turklāt dažādu šķidrumu kopējais tilpums nedrīkst pārsniegt vienu litru un tiem jābūt ievietotiem caurspīdīgā, atkārtoti noslēdzamā plastmasas maisiņā.

Pirms dodies ceļojumā ar rokas bagāžu, ir vērts iegādāties kosmētikas produktu mazās versijas vai speciālās, rokas bagāžai paredzētās ceļojuma pudelītes, ko var atkārtoti uzpildīt ar vajadzīgo produktu.

Elektronikas preces

Iepakojot ceļojuma somu, ir jārēķinās ar to, ka portatīvais dators, foto un video kameras, uzlādes ierīces un citas lielākas elektroniskās ierīces būs jāizņem no somas, ejot cauri lidostas drošības kontrolei. Tātad, visas elektroniskās ierīces ielieciet somā tā, lai tās būtu viegli izņemamas un pēc tam vienkārši ievietojamas atpakaļ.

Ko Aizliegts pārvadāt lidmašīnās

Lidmašīnā ir aizliegts ienest asus, ugunsnedrošus, indīgus, un citus bīstamus priekšmetus. Aizliegtie priekšmeti, kas ievietoti vai aizmirsti rokas bagāžā, tiks konfiscēti drošības kontrolpunktā. Daži piemēri, ko parasti vēlas paņemt līdzi rokas bagāžā: metāla tamboradatas, adāmās adatas, nagu vīle, metāla ķemme ar garu, asu galu, žiletes, šķēres, nazis, korkviļķis, piparu gāzes baloniņš. Nē, no šīm lietām, būs jāšķiras jau lidostā un neatgriezeniski.

Iepakošanas māksla

Atkarībā no cilvēka un ceļojuma ilguma, līdz ņemamo priekšmetu ietilpināšana rokas bagāžā var būt nopietns izaicinājums. Ja neesi biežs ceļotājs, bet šobrīd gatavojies īsam ceļojumam ar lidmašīnu un bažījies, vai viss vajadzīgais būs paņemts līdzi, iesakām sākt ar saraksta izveidošanu un galamērķa laikapstākļu iepazīšanu.

Ērti, ekonomiski un efektīvi – gatavojies ceļojumam!

Saraksta izveidošana sniegs sākotnējo pārskatu par visu bagāžu. Pēc saraksta sastādīšanas ieteicams izņemt mantas no skapja, lai ar skatu novērtētu to apjomu. Ļoti bieži ceļojumā tiek paņemts līdzi par daudz apģērbu un apavu. Sākotnējā izvēle ir jāpārskata ar kritisku skatu un jāatliek malā tās mantas, par kurām šaubāties, vai tās ceļojumā noderēs.

Praktiskāka par apģērbu salocīšanu ir to sarullēšana. Tas ietaupa vietu un uz apģērbiem nepaliek dziļas locījumu rievas, kas var bojāt skatu pēc izņemšanas no somas. Ievietojot mantas ceļojumu somā, jāseko, lai nepaliktu tukšas vietas un visi priekšmeti būtu droši novietoti – bez iespējas izkustēties un pārvietoties pa somu.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.