Kā izvēlēties elektrovelosipēdu savām vajadzībām?

Kādas priekšrocības ir elektrovelosipēdam pilsētas ielās?

Elektriskais velosipēds ir transportlīdzeklis, kas izskatās kā velosipēds, bet ātri un viegli pārvietojas kā motorolleris. Mūsdienās pilsētas ainava arvien vairāk papildinās ar elektriskajiem braucamrīkiem, tāpēc cilvēku interese par elektrovelosipēdiem ir palielinājusies – kā tas darbojas, cik tālu iespējams nobraukt ar elektromotoru un kādus ceļu satiksmes noteikumus piemēro elektriskajiem velosipēdiem uz koplietošanas ceļiem. Tie ir biežāk uzdotie jautājumi.

Tā kā saskaņā ar Ceļu satiksmes likumu elektriskais velosipēds ar elektromotoru, kura jauda nepārsniedz 0,25kW, tiek uzskatīts par vienkāršu velosipēdu. Ar to drīkst pārvietoties pa velosipēdu celiņiem un pa kopējās satiksmes ceļiem.

Bērniem, kuri brauc ar jebkura veida velosipēdu ir priekšnoteikums – velosipēdista apliecība un ķivere. Protams, ķivere vienmēr ir ieteicama arī pieaugušajiem.

Elektriskais velosipēds pārvietojas izmantojot elektrisko strāvu un ir ātrāks nekā vairums parasto velosipēdu. Maksimālais ātrums parasti ir 25-30 kilometri stundā. Daži elektriskie velosipēdi var attīstīt ātrumu līdz pat 40 kilometriem stundā, kas atkarīgs no elektromotora jaudas un citiem braucienu ietekmējošiem faktoriem – ceļa apstākļiem, laika apstākļiem un riteņbraucēja svara.

Akumulatora darbība līdz 100 kilometru distancei

Elektrovelosipēds pārvietojas, izmantojot elektromotoru, kuru darbina akumulators. Skaidrs, ka pirmais jautājums ir par akumulatora izturību, darbmūžu un uzlādēšanu. Neviens taču negrib palikt uz ceļa, pat, ja iespējams pārvietoties ar savu spēku, kad akumulators ir tukšs.

Parasti akumulators ar vienu uzlādi nodrošina 50-100 kilometru attālu braucienu un precīzs rezultāts ir atkarīgs no laikapstākļiem (vai vējš pūš mugurā vai pretī), ceļa pārklājuma un apvidus reljefa un protams arī no tā, cik daudz pats vēlies pamīt pedāļus brauciena laikā, kā arī braucēja svara.

Velosipēda akumulatoru var uzlādēt it visur, kur atrodama sienas kontaktligzda – skolā, kafejnīcā, darba vietā. Ja rodas šaubas, vai enerģijas pietiks ceļam atpakaļ līdz mājām, ļaujiet akumulatoram uzlādēties kaut neilgu laiku. Pavisam tukša akumulatora uzlādes laiks ir 3-4 stundas. Ja bieži jābrauc, ir prātīgi to uzlādēt katru nakti.

Akumulatora darba mūžs ir apmēram 500 uzlādes, pēc tam akumulators ir jānomaina pret jaunu. Elektrības patēriņš šim divritenim ir tik mazs, ka vairums lietotāju nemaz neievēro izmaiņas rēķinā – pat aktīvs lietotājs vasaras laikā nepatērē vairāk par 5 eiro.

Ar vienu uzlādi elektrovelosipēds pieveic līdz 100 kilometru.

Ērts un taupīgs braucamrīks

Kam elektriskais velosipēds būtu piemērots? Tas ir labs palīgs tiem, kuru skola vai darba vieta atrodas patālu, un mērot šo distanci ejot vai ar parasto velosipēdu nav lietderīgi.

Nav jāgaida, ja uz ceļa izveidojas sastrēgums, ar elektrovelosipēdu tam viegli pabrauksi garām. Un neapšaubāmi, laika ietaupījums un kustības brīvā dabā sniegs patiesu prieku. Elektrovelosipēda priekšrocība ir tā, ka braukšana neprasa daudz piepūles, līdz ar to – braucot uz darbu iespējams izvairīties no svīšanas.

Vajadzības gadījumā velosipēdu var paņemt līdzi vilcienā vai iepakot automašīnas bagāžniekā. Ja braucieni ar velosipēdiem var nebūt pa spēkam maz sportojošiem cilvēkiem, tad elektriskais velosipēds ir laba alternatīva dažādu galamērķu sasniegšanai.

Ekoloģiskais pēdas nospiedums elektriskajam velosipēdam ir neliels un elektroenerģijas izmaksas ir minimālas. Neskatoties uz sākotnējo ieguldījumu, cenas un nobraukuma attiecība kopumā ir daudz mazāka nekā automašīnai vai motorollerim, nemaz nerunājot par motociklu.

Visiem velosipēdiem, arī elektriskajam divritenim ir pilsētas un kalnu velosipēdu modeļi. Lai atrastu sev piemērotu, vispirms jāpadomā, kur galvenokārt jābrauc ar velosipēdu un ko no tā sagaida. Ja vēlies ar elektrovelosipēdu iespējams braukt visu gadu – pat lietū un ziemā, kad slidens. Tikai ziemā ir jābrauc ar ziemas riepām.

Ja iegādājies elektrovelosipēdu, nav vajadzīgs otrs divritenis, jo, kad vēlies sportot, var braukt arī bez motora iesaistes, izmantojot savu spēku, lai sadedzinātu kalorijas.

Tāpat kā jebkuram transporta līdzeklim, arī elektriskajam ritenim ir vajadzīga apkope, ko var veikt jebkurā velosipēdu apkopes darbnīcā. Bet garantijas serviss, protams, pie velosipēda pārdevēja. Vai Tavs velosipēds ir no Xnet?

Elektrovelosipēda maksimālais ātrums ir parasti 25-30 kilometru stundā.
LASI VĒL:

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.