Ieteikumi, kā izvēlēties somu un kā to pareizi kopt

Āda ir vērtīgs materiāls rokas somu un naudas maku izgatavošanā. Neatkarīgi no tā, vai vēlies rokas somu ikdienai, praktisku datorsomu vai mazāku teātra somiņu, tas ir vērtīgs aksesuārs, kuru izvēloties jāpievērš uzmanība detaļām, lai jaunā soma varētu kļūt par ieguldījumu daudziem gadiem.

Ādas veids

Somas no augu šķiedrās miecētās ādas parasti ir vērtīgākas un nedaudz stingrākas, bet izmantojot tās kļūst mīkstākas. Turpretī somas no hromā miecētās ādas ir jau mīkstas, un to tekstūra un krāsa viņu lietošanas laikā būtiski nemainās.

Augstas kvalitātes ādas soma noveco ar cieņu un izskatās skaista arī pēc vairākiem gadiem. Krāsotas somas gadījumā jāņem vērā, ka tā sākotnēji tā var nedaudz krāsot. Šajā gadījumā mēs iesakām rūpēties par somu ar atbilstošiem ādas kopšanas līdzekļiem un izmantošanas sākumā izvairīties no tās saskares ar gaišu apģērbu.

Ja somu izcelsmes valsts ir Itālija, Francija vai Amerikas Savienotās Valstis, tās, visticamāk, ir augstas kvalitātes somas. Mūsu pavasara vasaras izlasē atradīsi somas katrai gaumei dažādās cenu kategorijās.

Pārstāvēt ir tādi zīmoli kā Roberta M, Sofia Cardoni, Isabella Rhea, Guess, Love Moschino, Blu Byblos, Laura Biagiotti, Trussardi, Piquadro, Police un daudzi citi.

Cavalli Class sieviešu rokas soma

Siksnas un rokturi

Izvēloties somu, jāapsver tās nestspēja, jo pārāk plāni rokturi neaiztur, ja somā ir daudz smagu priekšmetu. Ja sintētiskais materiāls pēc īsa lietošanas laika zaudē savu elastību, tad āda iztur daudz ilgāk. Tomēr iepriekš vajadzētu apsvērt, kādam nolūkam soma tiks lietota.

Ja rokas soma ir Jūsu praktisks pavadonis ikdienā, un ir vajadzība katru dienu nēsāt tajā klēpjdatoru, papildus ietilpināt arī ūdens pudeli un treniņu apģērbu, tad rokturiem jābūt no izturīgas un biezas ādas. Izturīgām siksnām ir jābūt piešūtām pie somas vai nostiprinātām ar metāla detaļām, bet ne pielīmētām.

Somas saturs

Tikpat svarīgs, kā ādas kvalitāte, ir arī oderes materiāls. Nav taču labi iegādāties kvalitatīvu somu, kas uzticīgi kalpotu gadiem ilgi, bet, ieskatoties iekšā, skats atdurtos pret ieplīsušu oderi. Izvēloties somu, pievērs uzmanību papildu kabatām un lielākām somām – arī nodalījumam klēpjdatoram. Labas kvalitātes rādītāji ir regulāras šuves.

Blu Byblos sieviešu rokas soma

IZMĒRS

Viens svarīgākais faktors, izvēloties somu, noteikti ir tās lielums. Būtu vēlams, lai mazāka soma ietilpinātu naudas maku, atslēgas un tālruni. Vidējā lieluma soma ir piemērota tiem, kam nav ik dienas jāņem līdzi klēpjdators, bet, piemēram, vēlētos ievietot tur kosmētikas somiņu. Lielākas somas parasti kalpo kā vērtīgs aksesuārs un kā praktisks pavadonis, kurš sevī ietilpina visu nepieciešamo ikdienas gaitām, ieskaitot klēpjdatoru.

Somas detaļas

Ir vērts pārlūkot visas somas mazās detaļas, piemēram, aizdares, gredzenus, sprādzes utt. Priekšroka dodama somai ar metāla detaļām.

Ādas kopšanas ABC

  • Ja uz somas rodas kāds nopietnāks traips, nekavējoties noņem to. Jo ilgāk traips turas uz ādas, jo grūtāk ir to notīrīt.
  • Parastos putekļus un netīrumus uz somas virsmas var noņemt ar maigu suku vai mitru drānu.
  • Lai noņemtu nepakļāvīgos traipus, izmēģiniet ādas ziepes. Tintes traipus palīdz noņemt spirts. Ja uz somas uzpil kādi tauki, izmantojiet talka pulveri.
  • Laiku pa laikam ādas priekšmeti ir jākopj ar atbilstošu krēmu, kas mitrina tos un palīdz labāk tikt galā ar dažādiem laikapstākļiem, tā pagarinot kopējo kalpošanas laiku.
  • Krāsota āda nepanes saules gaismu, tāpēc somu nedrīkst ilgi turēt saulē.
  • Ja soma ir samirkusi, izžāvē to istabas temperatūrā, jo āda necieš žāvēšanu tieši pie radiatora vai citiem sildītājiem.
Laura Biagiotti sieviešu naudas maks

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.