Kāda telts labāk der festivālam, bet kāda – pārgājienam?

Tent for summer trips

Iemet telti, guļammaisu, matraci un mugursomu un dodies ceļā uz Positivus, Summersound, Laba daba vai jebkuru citu sev tīkamu pasākumu svaigā gaisā! Viss ir tik vienkārši, ja iepriekš esi sagatavojies un ātri pieejams viss vajadzīgais.

Vai dodies kopā ar ģimeni vai draugiem, vai lielākā kompānijā dodies uz festivālu – telts, guļammaiss un matracis vienmēr noderēs! Kur meklēt? Kā saņemt? Kādu vajag? Šajā rakstā atradīsi atbildes uz šiem jautājumiem un ieteikumus.

Parasti ir divas iespējas – nakšņot festivāla organizatoru izveidotā telšu pilsētiņā vai improvizēti mežā vai pļavā. Ja izvēlies otro variantu, noteikti jānoskaidro, vai noskatītās vietas īpašnieks piekrīt, ka savu telti uzsliesi viņa īpašumā. Ja doma ir par palikšanu telšu pilsētiņā, tad jārēķinās ar vispārēju jautrību, kas bieži vien norimst tikai no rīta, kad mostas jau tie ballētāji, kuri pirmie devušies pie miera vakarā.

Vai telšu pilsētiņā ir droši atstāt mantas? Neko vērtīgu teltīs atstāt nevajadzētu, jo, lai gan parasti teritorija ir nožogota, mantas var pazust tik un tā. Tāpēc piesardzība ir labākais ieteikums jebkurā kompānijā un atpūtas vietā.

Kvalitatīvs tūrisma inventārs jebkuru braucienu padara ērtu un vienkāršu. Lai tāds būtu arī Tavējais, ieskaties svarīgākajos parametros, ko ņemt vērā:

1. telts ūdensizturība

Visām teltīm ir noteikta ūdensizturība, kas norādīta uz iepakojuma vai preces aprakstā. Ja dienā, kad esi festivālā vai pārgājienā, nav paredzēts lietus, pavisam noteikti pietiks ar telti, kurai ūdensizturības rādītājs ir norādīts mazāks par 1000mm. Ja telts ūdensizturība ir starp 1500 un 2000mm, ar to pietiks arī vasaras lietusgāzei. Ja paredzams, ka apmešanās teritorijā gaidāmi spēcīgāki nokrišņi, noteikti jāizvēlas telts ar rādītāju virs 3000mm.

Lai nodrošinātu papildu ūdensizturību, ir vērts pievērst uzmanību, vai telts ārējais slānis, kā arī grīdas šuves iekšpusē ir līmētas. Tas nodrošinās, ka ūdens netiks telts iekšpusē.

2. pretodu jeb moskītu tīkls

Pavisam noteikti teltij ir vajadzīga ventilācija, lai izvairītos no kondensāta uzkrāšanās iekšpusē. Bet tikpat droši skaidrs, ka nevēlēsies, lai naktsmieru traucē odu un citu kukaiņu sīkšana. Tāpēc pārliecinies, vai telts ventilācijas atveres ir aizdarītas ar mosktītu / pretodu tīkliem.

3. Telts priekštelpa

Telts priekštelpa nav tikai nelietderīga šika pazīme. Tā ir ļoti noderīga, lai būtu papildu vieta, kur novietot mantas un apavus. Pārāk daudz mantu vienā telpā vienmēr radīs haosu un šo mantu atstāšana ārpusē festivāla telšu pilsētiņā var būt kā iemesls mantu pazušanai.

4. stiprinājumu izturība

Kad izvēlies telti, pārliecinies, ka visās vajadzīgajās vietās atrodas stiprinājumu vietas un tās ir kārtīgi piestiprinātas pie telts virsmas. Tas svarīgi, lai noturētu telti tieši tur, kur vēlējies to uzstādīt un spēcīgāks vējš to neaiznes nezināmā virzienā. Būtiski pārliecināties, ka stūri, kur stiprinājuma vietas pievienotas, ir papildu nošūti, lai izvairītos no caurumu rašanās, pa kuru teltī var iekļūt ūdens un kukaiņi.

5. telts svars

Ja dodies ceļā ar auto, telts svaram nav lielas nozīmes, tomēr, ja dodies uz festivālu ar sabiedrisko transportu, velosipēdu vai kājām, telts svaram ir liela nozīme.

6. liela telts ģimenes brīvdienām

Ja vēlies doties uz pasākumu ar visu ģimeni, būtu svarīgi, lai telts ir pietiekami liela. Cik liela? Tik augsta, lai vari piecelties kājās, atrodoties teltī. Protams, ģimene, kurā ir četri cilvēki, var satilpt trīsvietīgā teltī, bet, lai atpūstos komfortabli, labāk izvēlēties 5 un vairāk vietu telti. Visbiežāk šāda telts būs aprīkota arī ar priekšnamu, kur vecāki var iekārtoties pie galdiņa, kad bērni jau aizmiguši.

7. telts izmantošana neierastos apstākļos

Ir vērts zināt, ka profesionālie ceļotāji, kas dodas piedzīvojumos visos gadalaikos un laiksapstākļos, izmanto mazas teltis, kas īpaši paredzētas ekstrēmiem apstākļiem un nederēs ģimenes brīvdienām. Ja vēlies doties pārgājienos, kad citi dod priekšroku vakaram pie kamīna, meklē vissezonas telti, kas palīdzēs izturēt arī vieglu salu, aukstu vēju un sniegu.

8. rotaļu laukums bērniem

Lielākā daļa no teltīm zaudē savu izturību spilgtā saulē. Saules ultravioletais starojums var padarīt telts materiālu trauslāku un mainīt krāsu. Tāpēc, ja bērni vēlās rotaļāties teltī, šiem mērķiem neizmantot dārgu telti, bet, iespējams, iegādāties, atsevišķu telti šādām bērnu rotaļām dārzā.

9. Guļammaiss

Protams, telts ir svarīga, bet tikpat nozīmīga ir guļammaisa izvēle. Izvēlies guļammaisu, kas ir viegls, ar labu gaisa caurlaidību un atbilstošs situācijai, kurā vēlies to izmantot. Kad izvēlies guļammmaisu, pievērs uzmanību komforta temperatūras rādītājiem, kas norāda optimālos apstākļus, kuros vēlams to izmantot.

10. telts salikšana

Teltis atšķirās arī pēc salikšanas veida. Iespējams iegādāties teltis, kuru sagatavošana lietošanai aizņem vien dažas sekundes, bet lielākās un nopietnākās teltis būs jāceļ ar draugu palīdzību. Pavadītais laiks šajā nodarbē ir tieši atkarīgs no iepriekšējās pieredzes telts būvēšanā. Ja nu tas izrādās sarežģītāk nekā sākumā šķita, instrukcija ir lieta, ko nevajag izmest ārā. Tā var noderēt, ja telts izjaukšana un salikšana nav Tavs ikdienas pienākums.

11. telts apkope

Pēc katras lietošanas reizes telts ir jāiztīra un jāžāvē, lai nodrošinātu ilgu kalpošanas laiku. Ja tas ir iespējams, telts ir jāžāvē ēnainā vietā, lai izvairītos no tiešo saules staru negatīvās ietekmes uz telts materiāliem.

Tent and camping equipment

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.