Kā izvēlēties starp aktivitāšu monitoru, sporta pulksteni un viedpulksteni?

Beginner Activity Monitor

Mūsdienās cilvēki bieži vien vairs neizvēlas klasiskos rokas pulksteņus, kas tikai rāda laiku, bet izvēlas gudros pulksteņus, aktivitāšu aproces vai sporta pulksteņus. Šodien ir plašas iespējas izvēlēties starp dažādām funkcijām, modeļiem un ražotājiem. Bet svarīgākais jautājums, uz kuru jāatbild pašam, ir – vai vēlies lielāku motivāciju būt aktīvākam, vai arī vēlies uzzināt vairāk par savu ikdienas ritmu, vai vēlies sagatavoties triatlona sacensībām. Kad būs skaidrs mērķis, kāpēc vajadzīgs viedpulkstenis, atrast īsto modeli būs pavisam vienkārši.

iesācēja aktivitāšu monitors

Cilvēkam, kurš nav sportists un, iespējams, vēl nevēlas sasniegt augstus rezultātus, bet gribētu uzzināt, vai viņa aktivitāšu apjoms dienas rutīnā ir pietiekams un vai miegs ir pietiekami kvalitatīvs, iesakām pievērsties aktivitāšu modeļu izpētei. Visas viedās ierīces ir vēlams savienot ar viedtālruni, lai telefona aplikācijā, ko izvēlēsies, varētu nolasīt viedierīces mērījumus, salīdzināt, analizēt un pat saņemt ieteikumus, kā uzlabot miegu vai pašsajūtu.

Mūsdienu viedtālruņi spēj aprēķināt soļu skaitu, bet viedās aproces to dara precīzāk. Liela daļa viedo aproču mēģina motivēt lietotāju, atgādinot par vajadzīgajām aktivitātēm un īsto laiku tām pievērsties. Jā, tas ir līdzīgi kā privātais treneris, bet vienmēr līdzās.

Ja Tev šķiet, ka aktivitāšu monitors izskatās pārāk sportisks, var izvēlēties hibrīda pulksteņus, kas izskatās kā parasti pulksteņi, bet tajos iebūvētas arī soļu skaitīšanas un miega kontroles funkcijas. Hibrīda pulksteņi parasti izskatās daudz elegantāk un, ņemot vērā, ka tiem nav lielas daļas viedpulksteņu funkciju, arī baterijas darbības laiks ir daudz ilgāks.

viedpulkstenis kā viedtālruņa papildinājums

Viedpulkstenī visbiežāk ir atrodamas tās pašas funkcijas, kas aktivitāšu monitorā un viedajā aprocē, bet galvenā atšķirība ir tā, ka pulkstenis cenšas motivēt nēsātāju kustēties vairāk un aktīvāk. Tas darbojas arī kā viedtālruņa papildinājums, informējot par saņemtajiem zvaniem, SMS, kalendāra paziņojumiem, kā arī ļaujot kontrolēt mūzikas atskaņotāju mobilajā telefonā. Viedpulksteņi paredzēti tehnoloģiju entuziastiem, nevis profesionāliem sportistiem. Protams, tas atbildīs jebkura cilvēka, kurš vēlas parūpēties par savu veselību, gaidām.

Viedpulksteņa dizains būs stilīgāks kā aktivitāšu monitora izskats. Tas visbiežāk atbildīs dažādiem ģērbšanās stiliem un lieliski izskatīsies pie uzvalka vai kostīma. Ierīce ir savienota ar viedtālruni, kamēr vien to atļauj savienojums. Dārgākie viedpulksteņi ļauj lietotājam arī zvanīt un saņemt zvanus, bet dažiem ir pat ievietot SIM karti un izmantot bez telefona.

Smart watch for amateur athlete
Stilīgs viedpulkstenis ir lielisks aksesuārs, kas piestāv dažādiem ģērbšanās stiliem.

sporta pulksteņi

Ja Tavi mērķi sporta jomā ir nopietni, kā arī vēlies sekot savai treniņu dinamikai, īstais risinājums būs sporta pulkstenis. Sporta pulkstenim visbiežāk ir visas iespējas, kas pieejamas aktivitāšu monitoram, bet papildus tas ir aprīkots ar dažādiem sensoriem.

Noderīgs papildinājums sporta pulksteņiem ir iebūvēta GPS ierīce, kas nodrošina precīzāku attālumu mērīšanu. Ja GPS ierīce ir iebūvēta pulkstenī, pulkstenis neizmanto viedtālruņa bateriju šo mērījumu veikšanai. Pulksteņa iekšējā GPS sistēmā parasti ir precīzāka nekā apvienojums ar citām ierīcēm, tāpēc nosaka veiktos attālumus un citus rādītājus korektāk.

Sporta pulksteņa izvēle parasti tiek veikta, ņemot vērā sporta veidu ar ko plāno nodarboties. Piemēram, peldētājiem jāmeklē peldēšanas pulkstenis, kas būtu ūdensizturīgs un spētu nomērīt peldētāja kustības. Peldēšanas pulkstenis lieliski der arī skrējējiem un velobraucējiem, bet cena būs daudz augstāka nekā parastam aktivitāšu monitoram, kas skaita soļus un veikto distanci.

Athlete sports watch
Sporat pulkstenis ļauj analizēt aktivitātes daudz detalizētāk.

KĀ IZVĒLĒTIES SEV VAJADZĪGO SPORTA PULKSTENI?

Dažiem patīk, ja ierīcē ir vairāk funkciju. Ja maciņš atļauj, droši vari iegādāties jebkuru aktivitāšu monitoru vai viedpulksteni, kas iepaticies. Bieži gan gadās, ka iepatīkas pulkstenis ar daudz funkcijām, no kurām pusi nekad neizmantosi vai izvēle krīt uz lētāku versiju, kurā nav iekļautas visas vajadzīgās funkcionalitātes. Zelta vidusceļš būtu pierakstīt visus savus mērķus un vēlmes, ko vēlies, lai viedpulkstenis dara un tad izvēlēties ierīci, kas atbilst šīm prasībām, ievērojot vēlamo budžetu, ko plāno izdot par jauno ierīci. Ja apraksts ir pretenciozs un vēlamajā budžetā neredzi nevienu viedpulksteņu modeli ar izvēlētajām funkcijām, noteikti jāpadomā par budžeta celšanu.

Lētākie aktivitāšu monitori maksā, sākot no 20€, bet funkcionāli tie ir soļu skaitītāji ar pulksteni. Augstas kvalitātes aktivitāšu monitoru cenas ir no 100€, nodrošinot labu pārskatu par aktivitātēm un sniedzot jēgpilnus padomus pieslēgtajā viedtālrunī vai pašā aktivitāšu monitorā.

Ja vēlaties lielāku funkciju klāstu, jālūkojas viedpulksteņa vai sporta pulksteņa virzienā. Viedpulksteņu cenas šobrīd sākas no aptuveni 50€, bet sporta pulksteņu cena, sākot no 250€. Kā likums, dārgākajās ierīcēs būs vairāk funkciju, bet augstāku cenu samaksāsi arī par zināmu zīmolu viedpulksteni. Ja zīmolam un dizainam ir mazāka nozīme, noteikti atradīsi mazāk pazīstamu ražotāju ierīces ar plašu funkciju klāstu. Vēl viena piezīme – baltas krāsas modeļi parasti būs dārgāki nekā melnie.

Ja lēmums ir pieņemts un viedpulkstenis vai aktivitāšu monitors ir iegādāts. tas jāizmanto pēc pilnas programmas. Viedpulksteņi spēj savākt lielu daudzumu informācijas un tie jāpieslēdz viedtālrunim vai datoram, lai programmas varētu tos analizēt. Tādā veidā iespējams redzēt miega un aktivitāšu diagrammas, sekot līdz ēšanas paradumiem un pulsa izmaiņām, kā arī uzlikt ierobežojumus treniņos, kā arī tos plānot atbilstoši mērķiem un plānam.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.