Kur meklēt dūmu detektoru par izdevīgi zemu cenu?

Zināms, ka sākot ar 2020.gada 1.janvāri visos mājokļos jābūt uzstādītiem dūmu detektoriem. To paredz Ugunsdrošības noteikumi, kas stājušies spēkā jau 2016.gadā. Ja līdz šim dūmu detektoru atrašanos dzīvojamās telpās vairāk noteica iedzīvotāju rūpes par savu drošību un atbildība, tad pavisam drīz tā būs obligāta prasība, ko nosaka likums. Dzīvoklī jāuzstāda vismaz viens dūmu detektors, bet privātmājās jābūt pa vienam katrā mājas stāvā.

Cik sarežģīti izpildīt šīs prasības? Kur iegādāties dūmu detektorus? Kur un cik dūmu detektori būtu jāuzstāda? Atbildes šajā rakstā.

Photo by Little Visuals on Pexels.com

Kur un kā jānovieto dūmu detektors, lai tā darbība palīdzētu novērst postošas sekas, ko var sagādāt ugunsnelaime? Vislabāk detektoru piestiprināt pie griestiem telpā, kas savieno virtuvi ar dzīvojamajām telpām. Ja šāda gaiteņa nav, dzīvojamā istabā netālu no virtuves. Otru dūmu detektoru vajadzētu novietot pie griestiem guļamistabas / bērnistabas tuvumā, lai pamodinātu iedzīvotājus, ja sākusies ugunsnelaime.

Diemžēl, guļot cilvēka ožas receptori nav efektīvi, tāpēc skaņas signāls, kas brīdinātu par radušos apdraudējumu, būtu efektīvākais veids, kā sevi pasargāt.

Vai pietiks ar to, ka dūmu detektoru novietos uz skapja vai plauktā? Šāda dūmu detektora izvietošana nedos vēlamo rezultātu, jo dūmi ceļas uz augšu, pie griestiem, bet zemāk novietotie detektori var sadūmojumu “pamanīt” jau vēlāk nekā tie, kas piestiprināti pie griestiem.

Cik sarežģīti ir piestiprināt dūmu detektoru pie griestiem? Visbiežāk ierīcēm komplektā nāk stiprinājuma skrūves ar dībeļiem vai abpusējā līmējošā lenta. Ja nevēlaties bojāt griestus ar skrūvēm, dūmu detektors, kura pamats būs pie griestiem piestiprināts ar divpusējo skoču, pilnībā pildīs savas funkcijas, kamēr vien atradīsies pie griestiem.

Jāatceras, ka dūmu detektors darbojas ar bateriju. Tās darbības laiks visbiežāk ir 1 – 2 gadi, bet ik pa brīdim ir vērts no ierīces noslaucīt putekļus, kā arī pārliecināties par to, ka detektora funkcijas nav traucētas un enerģijas avots aizvien nodrošina tā veiksmīgu darbību. Kad baterijas darbības laiks tuvojas beigām, detektors to ziņos ar skaņas signāliem.

Ja vēlies būt pavisam drošs, ka esi pasargāts, dzīvojamā telpā jāierīko automātiskā dūmu detektoru sistēma, kas trauksmes gadījumā ziņos atbildīgajiem dienestiem par radušos situāciju. Likuma prasības būs nodrošinātas un par Tavu drošību rūpēsies arī autonomi dūmu detektori, kas nav savienoti savā starpā vai ar citām komunikācijas līnijām.

Izvairies no lielākiem zaudējumiem un izpildi likuma prasības! Izvieto dūmu detektoru savā dzīvoklī!

Svarīgākais – izvietot dūmu detektorus netālu no potenciālā apdraudējuma vietām, kā arī guļamtelpu tuvumā.

Bez parastajiem dūmu detektoriem, kas nosaka dūmu atrašanos telpā, pieejami arī tvana gāzes un gāzes noplūdes detektori. Pirmie būtu ļoti noderīgi telpās, kas tiek apsildītas, izmantojot krāsnis ar atklātu liesmu, bet otrie – virtuvēs, kur tiek izmantota dabasgāze un gāzes apkures katlu tuvumā.

Vai tas ir dārgi? Viena dūmu detektora cena ir sākot no aptuveni 10€. Dārgākajiem modeļiem iebūvētas papildu funkcijas, kas nodrošina signāla padošanu pa radio viļņiem. Tomēr skaidrs, ka savu pamata funkciju – brīdināt par dūmu rašanos un briesmām – nodrošinās arī lētākie detektoru modeļi.

Līdz 2020.gada 1.janvārim, kad spēkā stāsies prasības par dūmu detektoru izvietošanu dzīvojamās telpās, atlikušas:

countdownmail.com

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.