Ieteikumi, kā radīt mājīgumu un omulību Ziemassvētku laikā

Ziemassvētku gaidās ir aizraujoši radoši eksperimentēt ar interjera dizainu un piešķirt īpašu mājīguma sajūtu svētku laikā. Piedāvājam dažus ieteikumus, kas palīdzēs radīt īstu svētku noskaņojumu un omulīgi pavadīt svētku gaidīšanas vakarus.

Lai gaišāki tumšie vakari

Mirgojoša sveču liesma un malkas sprakšķēšana kamīnā rada siltu sajūtu mūsu krēslainajā ziemeļu klimatā. Dažāda lieluma un formas svečturi rada atbilstošu noskaņu un kalpo interjerā kā praktiski priekšmeti. 

Liega gaisma, LED diodes, spuldzītes un laternas padara tumšos vakarus par gaišiem un brīnumainiem. Dažādu gaismas risinājumu kombinēšana mājās un pagalmā apvienojas vienā veselumā. Mūsdienu LED gaismekļi ir izturīgi un enerģiju taupoši. Pievilcīgās, gluži kā no mirdzoša ledus veidotas dzīvnieku figūras un gaismas virtenes ap māju kombinācijā ar  sniegu rada patiesi maģisku Ziemassvētku sajūtu, padarot tumšos ziemas vakarus gaišākus un siltākus.

Pagalma vai terases, balkona vai jumta kores dekorēšanai paredzēti speciālie, ārā izmantojamie gaismas dekori un virtenes – figūras, gaismas lāstekas un tīkli, kas īpaši efektīgi izskatās uz krūmiem, bet ar gaismas virtenēm parasti izceļ ēku kontūras.

Photo by freestocks.org on Pexels.com

Iekštelpās ir populāri Adventes svečturi, kas simbolizē Ziemassvētku gaidas. Parasti tie ir tradicionālie trīsstūru svečturi, bet papildu tiem var izmantot arī daudzus citus modernus risinājumus palodžu un plauktu dekorēšanai. 

Mīkstie tekstilizstrādajumi

Mīkstie audumi un mājas tekstils – vienkāršs veids, kā izmainīt mājas interjeru. Pleds silda ziemas periodā un piešķir interjeram mājīgumu. Pledi ar pievilcīgu rakstu ir moderni dizaina elementi uz krēsla vai dīvāna. Un, ņemot vērā auksto gadalaiku, – jo vairāk pledu, jo izteiktāka mājīguma gaisotne tiek radīta telpā.

Spilveni no dažādiem materiāliem un tekstūrām ir lielisks noskaņas radītājs, turklāt vienkrāsainos spilvenus ir labi papildināt ar atsevišķiem Ziemassvētku tematikas spilveniem vai spilveniem klasiskās Ziemassvētku krāsās. Spilveni piemēroti dīvāniem un atzveltnes krēslam vai novietošanai tieši uz grīdas, ērtai sēdēšanai savu tuvāko cilvēku lokā. 

Ja grīda ir līdz šim iztikusi bez paklāja, tagad būs īstais laiks pārklāt to ar mīkstu paklāju, tā būs siltāka un patīkama. Spilvenu sakraušana uz paklāja palīdzēs izveidot mājīgu atpūtas zonu galda spēļu spēlēšanai vai filmu vakaru baudīšanai. Dažāda lieluma un formas paklāju kombinēšana piešķirs rotaļīgumu un palīdzēs apvienot telpu vai sadalīt to zonās. Noteikti mājas varētu būt viens apaļš paklājs, kas ideāli iederētos zem svētku egles. Jauni aizkari atsvaidzinās interjeru un radīs omulīgumu.

Pievilcīgi dekori

Ziemassvētki – brīnumu laiks, kad atbilstoši, grezni dekori un moderni krāsu toņi piešķir svētku sajūtu. Vainags uz ieejas durvīm – kā Ziemassvētku gaidu simbols, pirmais sveicina atnācējus. Izrotāta eglīte istabā rada īpašu gaisotni, pateicoties arī egles smaržai.

Mākslīgā egle ir laba izvēle tiem, kuri vēlas ilgāk baudīt Ziemassvētku noskaņu. Ja agrāk bija pieņemts egli ienest istabā svētku dienā, tad mūsdienās egle arvien vairāk simbolizē Ziemassvētku gaidas un rotā mājas jau adventes sākumā.

Photo by Lina Kivaka on Pexels.com

Tematisks pusdienu galds

Tuvojas laiks, kad goda vieta uz galda jāierāda arī Ziemassvētku traukiem. Sarkani un spoži balti trauki ir nepārejošā klasika svētku brīžos un, kāpēc gan tos neizmantot arī ikdienas vakaros. Tematisks galdauts, sedziņas un rotas rada svētku noskaņojumu un vēl lielāku svinīgumu. Tāpat arī sveču liesma un dažādām gaumēm piemēroti svečturi.

Xnet interneta veikala piedāvājumā ir daudz trauku un tekstilizstrādājumu ar Ziemassvētku tematiku, kas jau savlaicīgi liek sagatavoties gaidāmajiem svētkiem.

Atceries arī par guļamistabu

Ziemassvētku gaidās parasti tiek rotāta ēdamistaba, virtuve un ārdurvis, bet guļamistabai uzmanība netiek pievērsta. Nelielas izmaiņas un rūpīgi atlasītas detaļas arī šajā telpā radīs Ziemassvētku noskaņojumu un uzturēs īpašu gaisotni visas ziemas garumā. Viens no vienkāršākajiem veidiem ir gultas veļas komplekta ar Ziemassvētku vai ziemas dizainu iegāde.

Interjera elementi skandināvu stilā liecinās par modernu izvēli – lina audums, kas ietver sevī dabas noskaņu un tai pašā laikā arī eleganci. No klasiskiem Ziemassvētku toņiem guļamistabā piemēroti ir sarkanīgie, kurus papildina spoži baltā krāsa vai dažādas nokrāsas pelēkie toņi. 

Photo by Kaboompics .com on Pexels.com

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.